خدمات مدیریت طرح

صنعت برق در سال های آتی چه در پیک تابستان به دلیل افزایش تقاضا و چه در پیک زمستان به دلیل چالش منابع اولیه انرژی نظیر سوخت گاز و گازوئیل، صنایع کشور خصوصا صنعت فولاد و معدن کشور را با مشکل عبور از پیک برق دست به گریبان خواهد کرد. ظرفیت اسمی تولید برق کشور ۸۵ هزار مگاوات است که در پیک امسال با وجود تقاضای ۶۶ هزارمگاواتی، حداکثر ۵۴ هزار مگاوات ظرفیت تولید واقعی در دسترس مدیریت شبکه قرار گرفته است. ادامه‌ي رشد تقاضای برق (که در دهه ۹۰ به طور متوسط سالانه ۵ درصد ثبت شده است)، در سال‌های پیش‌رو این وضعیت را بحرانی‌تر خواهد کرد. از طرفی ساخت نیروگاه‌ توسط دولت و بخش خصوصی از انواع گازی و سیکل ترکیبی به میزان ۱۰ هزار مگاوات به حدود ۶ میلیارد دلار سرمایه و دسترسی به منابع گاز به میزان حداقل ۵۰ میلیون مترمکعب گاز روزانه نیاز دارد.

در این شرایط از دولت به دلایل مختلف، از جمله منع سرمایه گذاری دولتی به جهت سیاست های کلان اقتصاد کشور و همچنین کسری بودجه مزمن نمی توان انتظار رفع مشکل تولید در بخش صنعت برق را داشت. از سوی دیگر، بخش خصوصی به دلیل قیمت‌های پایین برق و کارکرد نادرست اقتصاد صنعت برق انگیزه‌ای به تاسیس نیروگاه جدید ندارد. با کنار هم گذاشتن عوامل اثرگذار بر دینامیک عرضه و تقاضای برق به نظر می‌رسد در یک سناریو مشکل قطعی برق صنایع در سال‌های آتی تشدید شود. این امر ضربه‌ی سنگینی به ظرفیت تولید بنگاه‌های اقتصادی وارد خواهد کرد و لذا در صورت ارزشمند بودن هر کیلووات برق تولیدی برای یک بنگاه اقتصادی، شرکت های تولیدی را به سمت و سوی مدیریت انرژی مصرفی و راه اندازی برق به صورت خودتامین سوق خواهد داد. همچنین در سناریوی دیگر دولت با افزایش قیمت برق، انگیزه‌ی اقتصادی بخش خصوصی را در افزایش ظرفیت شبکه بالا خواهد برد. لذا در این شرایط با در نظر گرفتن واقعیت کلان اقتصادی کشور و صنعت برق، لازم است چاره ای متناسب با شرایط فعلی برای شرکت های فولادی معدنی اتخاذ گردد. بر این اساس، در سال‌های پیش‌رو صنایع با دو چالش اصلی روبرو هستند: ۱- قطعی گسترده برق. ۲- افزایش قیمت برق.

 شرکت توسعه تجارت انژی توان، متشکل از متخصصان به نام بازار برق، بازار سرمایه كشور و مهندسان با سابقه فنی در صنعت برق، آمادگی خود را جهت ارائه خدمات مشاوره به منظور تامین برق صنایع در محل مصرف، حداقل سازی هزینه انرژی، استفاده بهینه از شرایط موجود، تامین منابع مالی مورد نیاز، انجام مراحل مشاوره‌ی فنی و اقتصادی، طراحی مهندسی، خرید و بازرگانی، نصب و راه‌اندازی،‌ و در نهایت بهره‌برداری از واحد تولید برق را دارد.

اخذ مجوزها جهت انعقاد قراداد خرید تضمینی برق

تهیه طرح توجیهی و مطالعات امکان سنجی پروژه

تهیه طرح های اتصال به شبکه

طراحی تفصیلی مهندسی

تامین و تجهیز بدون واسطه کلیه ماشین‌آلات و تجهیزات از سازندگان معتبر جهانی

نصب، تست، راه‌اندازی کلیه تجهیزات مربوطه

بهره برداری از پروژه ها و آموزش اپراتوری و مهندسی کارشناسان

ارائه خدمات پس از فروش اعم از تامین قطعات یدکی اصلی و سرویس های دوره ضمانت

 

در صورت تمایل از کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه فرم زیر را تکمیل کنید تا کارشناسان ما در توسعه تجارت انرژی توان با شما تماس بگیرند: