قرارداد دوجانبه برق

قرارداد دوجانبه به معنای قرارداد مستقیم بین یک عرضه‌کننده و یک مصرف کننده برق می باشد. با توجه به بخش نامه های وزارت نیرو، تنها مشترکین صنعتی امکان خرید مستقیم از تولیدکنندگان برق را دارند. این قرارداد تنها یک مبادله مالی بوده و پس از انعقاد قرارداد دوجانبه، هیچ گونه تغییری در مسیر برق دریافتی صورت نخواهد پذیرفت. با توجه به ثبت این قراردادها در نزد شرکت مدیریت شبکه برق ایران، شرکت مدیریت شبکه برق همواره پشتیبان تامین برق مصرف کنندگان خواهد بود. به دلیل امکان فعالیت جدی بخش خصوصی در حوزه توزیع انرژی برق در طی سال های اخیر، خرده‌ فروشان برق یکی از عناصر فعال در حوزه تبادل برق حساب می شوند.

قراردادهای دوجانبه برق برای مصرف­ کنندگان مزایای زیر را به همراه دارد:

  • شرایط پرداخت توافقی؛
  • انعطاف در کاهش مصرف ماهانه
  • امکان خرید برق از عرضه ­کننده مورد نظر خود؛
  • تعیین قیمت توافقی که از نظر اقتصادی نیز به صرفه­ تر باشد؛
  • قرار گرفتن در اولویت آخر خاموشی؛
  • آماده شدن برای ورود به فضای بورس انرژی.
  • حمایت دولت و وزارت نیرو از قراردادهای دوجانبه در قالب تصویب­ نامه شماره 050999ت/145937 مورخه 1394/10/11 هیأت وزیران اعلام شده است.

شرکت توسعه تجارت انرژی توان با تکیه بر پشتوانه ظرفیت نیروگاه‌های همکار خود آمادگی دارد تا نسبت به تامین برق مشترکین صنعتی در قالب منعطف ترین و اقتصادی ترین قالب قرارداد دوجانبه اقدام نماید. جهت سهولت ارزیابی‌ اقتصادی منافع حاصل از قراردادهای دوجانبه، متقاضیانی که تمایل به ورود به این فضا  را دارند، می توانند با وارد کردن اطلاعات مربوط به الگوی برق مصرفی خود در بخش امکان سنجی اقتصادی قراردادهای دوجانبه با انجام یک آنالیز حساسیت دید روشن‌تری نسبت به این فضا کسب نمایند.

متقاضیانی که مایل به دریافت خدمات این بخش می‌باشند، می‌توانند از طریق تکمیل فرم نسبت به ثبت درخواست خود اقدام نمایند. کلیه درخواست‌ها توسط کارشناسان ما بررسی شده و با شما تماس گرفته خواهد شد. درصورتی که مالک واحد صنعتی متوسط و یا بزرگ هستید، و تمایل دارید برق واحد صنعتی خودتان را از طریق قرارداد دوجانبه تامین کنید تا از مزایای آن بهره مند شوید، فرم زیر را تکمیل نمایید تا کارشناسان ما در اسرع وقت با شما تماس گرفته و اطلاعات بیشتری در این زمینه در اختیار شما قرار دهند.