با راه اندازی تابلوی معاملات تابلوی سبز بورس انرژی از ابتدای خرداد ماه سال جاری، در مجموع بیش از 171 میلیون کیلووات ساعت انرژی تولیدی برق نیروگاه­های تجدیدپذیر در این تابلو معامله شد. همچنین از 24 آبان ماه معاملات شرکت­های خرده فروشی در تابلوی برق سبز بورس انرژی آغاز شد و در این تابلو تعداد 8 شرکت خرده فروش معاملات برق سبز داشتند.

با آغاز معاملات تابلوی سبز بورس انرژی در این فضای جدید، میزان 55.6 میلیون کیلووات ساعت انرژی برای تحویل در تیر ماه 1402 معامله شد. این مقدار برابر با حدود 74.7 مگاوات ظرفیت بار پایه در طول ماه است. از این مقدار 73.482 هزار کیلووات سهم مصارف بالای 5 مگاوات زیر مجموعه شرکت­های برق منطقه ای و مابقی(1.273 هزار کیلووات) سهم مصارف بالای 5 مگاوات زیر مجموعه شرکت­های توزیع نیروی برق بوده است. در تابلوی معاملات برق سبز، تعداد 20 مشترک برای تیرماه معامله داشتند که از این میان 11 مشترک، زیرمجموعه شرکت های برق منطقه ای و 9 مشترک، زیرمجموعه شرکت های توزیع بودند.

در جدول ذیل اطلاعات مربوط به حجم، متوسط قیمت و ارزش معاملات انجام شده و همچنین تعداد مشترکین خریدار برق سبز؛ و در نهایت نرخ ابلاغی توانیر برای محاسبه قبوض مشترکین با ظرفیت قراردادی بالای یک مگاوات قرارداده شده است.

 

مشاوره در خصوص خرید برق از تابلوی سبز بورس انرژی

اگر در این خصوص سوالی دارید، با تکمیل فرم زیر از مشاوره رایگان ما بهره مند شوید یا با شماره های شرکت تماس حاصل نمایید:

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button