پیشگفتار

شرکت توانیر هر ساله نرخ ترانزیت داخلی برق را به ازای هر کیلووات ظرفیت قراردادی یا همان ظرفیت ترانزیت اعلام می نماید. معمولا این نرخ دارای دسته بندی بر اساس سطح ولتاژ و ماه های سال است. بر همین اساس صنایع می توانند در خصوص نحوه فعالیت، مدیریت هزینه ها، تولید و خدمات خود در طول سال برنامه ریزی نمایند. در این نوشته در خصوص نرخ ترانزیت برق داخلی صحبت می کنیم. پس در ادامه با ما همراه باشید.

نرخ ترانزیت ۱۴۰۲ برق داخلی

شرکت توانیر طی ابلاغیه ای نرخ ترانزیت داخلی ماهانه به ازای هرکیلووات ظرفیت قراردادی (ظرفیت ترانزیت) برق برای مشترکین با قدرت بیش از ۵ مگاوات در سال ۱۴۰۲ را در تاریخ ۱۴۰۲/۰۲/۰۹ طی نامه ای به شرکت های برق منطقه ای اعلام نمود. اعلام نرخ ترانزیت امسال برق بر اساس سه دسته بندی سطح ولتاژ:

۱- انتقال و فوق توزیع

۲- فشار متوسط

۳- فشار ضعیف

و طی تقسیم بندی نرخ ترانزیت ۱۴۰۲ در ۱۲ ماه سال انجام شده است (منبع: توانیر) :


دانلود نرخ ترانزیت ۱۴۰۲ داخلی برق

اگر می خواهید نامه مربوط به نرخ ترانزیت داخلی برق در سال ۱۴۰۲ را دانلود نمایید روی لینک زیر کلیک کنید:

دانلود ابلاغ نرخ ترانزیت داخلی برق

نکات نرخ ترانزیت ۱۴۰۲ برق

همان طور که ملاحضه می فرمایید مبالغ اعلامی در جدول نرخ ترانزیت امسال به ریال و برای ماه های ۳۰ روزه است، بر همین اساس در ماه های ۲۹ روزه و ۳۱ روزه مبلغ ترانزیت به تناسب تعدیل می شود.

همچنین هزینه ترانزیت در سطح فشار متوسط معادل مجموع ارقام در سطح شبکه انتقال و فوق توزیع و سطح فشار متوسط (سطر اول و دوم) و در سطح فشار ضعیف معادل مجموع ارقام در سطح شبکه انتقال و فوق توزیع و سطح فشار ضعیف (سطر اول و سوم) است. همچنین شرکت های توزیع می بایست سهم شبکه انتقال و فوق توزیع از هزینه ترانزیت را به شرکت های برق منطقه ای پرداخت نمایند.

شایان ذکر است برق ترانزیت شده از ابتدا تا انتهای سال ۱۴۰۲ مشمول نرخ های اعلام شده می شود. هزینه ترانزیت برق ۱۴۰۲ نیز صرفاً از مصرف کنندگان اخذ می گردد. نرخ های اعلامی قطعی هستند.

مشاوره در مورد نرخ ترانزیت برق

اگر در خصوص نرخ ترانزیت برق و تاثیر آن بر هزینه های مصرفی واحد تولیدی و خدماتی خود سوالی دارید می توانید با کارشناسان شرکت توسعه تجارت انرژی توان در تماس باشید. با تکمیل فرم زیر همکاران ما در اسرع وقت با شما تماس خواهند گرفت:

درخواست ها

“(ضروری)” indicates required fieldsدیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button